Chov morčat

Chovem morčat se zabýváme již více jak 10 let. V roce 2007 jsme se stali členy Českého svazu chovatelů a byla nám schválena chovatelská stanice s názvem HOSTÝNKY MOUNTAINS.

V průběhu let jsme chovali různá plemena, s různou strukturou srsti (i bez ní), dlouhosrstá i krátkosrstá, různé barevné řady – pigmentovou i bezpigmentovou. Následovaly importy morčátek z Německa, Rakouska, Polska i Slovenska. Dostavily se první chovatelské a výstavní úspěchy i neúspěchy.

V současné době se zabýváme chovem krátkosrstého plemene Anglický crested (EN crested) v trikolorní barevné kombinaci černá-červená-bílá. Toto plemeno nás nadchlo především svojí nenáročností. Počet chovných mazlíků udržujeme na optimálním množství tak, abychom všem zajistili dostatek prostoru a důstojné životní podmínky. Morčátka bydlí celoročně venku na čerstvém vzduchu ve velkých, prostorných ubikacích, v závětří verandy. Pokud je pěkné počasí, tak si užívají venkovního výběhu. Nemáme velkochov.

Jednou z hlavních věcí, kterou se snažíme našim morčátům zajistit je, aby se mohla chovat přirozeně, tzn. zajistit jim:

  • sociální kontakt s ostatními morčaty
  • pohyb venku na čerstvém vzduchu
  • možnost napást se čerstvé trávy, což je pro ně nejpřirozenější způsob obživy

V chovu používáme jen standardní, zdravá morčata, bez genetických vad. Vycházíme ze standardu, uznaného Českým svazem chovatelů. Důraz klademe mimo jiné i na povahové vlastnosti a charakter. Naším cílem jsou spokojená, zdravá a standardní morčata, která budou dělat radost především jako mazlíci dětem i dospělým.

S naší morčecí rodinkou se můžete seznámit na stránkách naší chovatelské stanice www.hostynkymountains.cz.

2024 © SpokojenéMorče.cz, Všechna práva vyhrazena

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.